free bootstrap builder

Profilaktyka dzieci

LAKOWANIE - to uszczelnianie naturalnych bruzd, znajdujących się na powierzchni zębów trzonowych i przedtrzonowych. Lakowaniu poddaje się wszystkie zęby boczne, zarówno stałe, jak i mleczne, jak również otwory ślepe w stałych górnych dwójkach. Najlepiej na wizytę udać się tuż po wyrżnięciu zębów, wtedy mamy pewność, że nie są one jeszcze zajęte przez próchnicę. Ze względu na bezbolesny charakter zabieg lakowania jest świetną okazją do odbycia wizyty adaptacyjnej u stomatologa. Lakowanie wykonuje się konsekwentnie w trakcie kolejnych wizyt stomatologicznych w miarę pojawiania się kolejnych zębów w buzi dziecka. Lakowanie zębów nie boli :)

Skaling / Piaskowanie

SKALING - to zabieg profilaktyczny, ale również leczniczy, który polega na usuwaniu twardych złogów nazębnych, czyli potocznie zwanych kamieniem nazębnym.
Na nieumiejętnie oczyszczanych powierzchniach zębów tworzy się tzw. płytka nazębna (zbudowana z resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny), która po pewnym czasie ulega zmineralizowaniu przekształcając się w kamień nazębny. Powstały kamień uszkadza dziąsła powodując ich krwawienie, obniżanie się
i odsłanianie szyjek zębowych. Przyczynia się również do procesów zaniku kości, co finalnie prowadzi do rozwinięcia się choroby zwanej paradontozą, stopniowego rozchwiania zębów.
Przez 24 godziny należy stosować "białą dietę" czyli unikać przebarwiających pokarmów (buraki, jagody)
i napojów (kawa, czerwone wino, coca-cola).


PIASKOWANIE – polega na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach. Do tego celu używa się specjalnego urządzenia zwanego piaskarką i odpowiednich środków chemicznych do piaskowania (potocznie nazywanych: piaskiem).

Wybielanie

Powszechnie wiadomo, że zdrowy uśmiech zapewnia komfort i dodaje pewności siebie, ułatwia kontakty. Profesjonalne i szybkie wybielanie zębów może zapewnić wizyta w naszym gabinecie dentystycznym. Wykorzystujemy dwie metody: nakładkową i laserową. Niezaprzeczalną zaletą wizyty będą niemal natychmiastowe i widoczne efekty wybielania. Nowoczesne metody i środki przez nas wykorzystywane zapewniają komfort i bezpieczeństwo naszym pacjentów.

Zdrowy uśmiech

Polepsza nasze samopoczucie, więc uśmiechajmy się codziennie.

Dbajmy o zęby...

...i jamę ustną. Nie wszyscy wiedzą, że samo szczotkowanie to tylko połowa sukcesu.

2 minuty

Tyle powinno się szczotkować zęby

RTG

A w razie problemów zrobimy Ci zdjęcie RTG i pantomograficzne ;)